Fantasia Fanatic Quarantine Ed.

dea
edited 6. april 13:18 in Turneringar / konvent

Warhammer 40K

## Namn Armé
1. Andreas "Dea" Bäckström Tyranids
2. Andrey Gritsenko Space Wolves
3. Jakob Ekman Astra Militarum
4. Alexander Backström Sälldin Adepta Sororitas
5. Simon Ingvarsson Adepta Sororitas
6. Roger Larsson Aeldari
7. Bebbe Astra Militarum
8. Jon Borg Adeptus Custodes
9. Joakim Landell Drukhari
10. Tobias Håkansson Orks
11. Marcus Dageryd Astra Militarum
12. Christer Persson Orks
13. Lars Eldborn Dark Angels
14. Sebastian Rubin Tyranids
15. Harri Brager Death Guard
16. Patrik Nygren Tau
17. Ingvar Viderlund Tau
18. Mikael Segerlund Aeldari
19. Victor Bergenholtz Grey Knights
20. Marcus Persson
21. Niklas Nygren Orks
22. Linus Karlsson Chaos Daemons

Kommentarer

  • dea
    edited 5. april 19:25

    Warhammer AoS

    ## Namn Armé
    1. Mattias Hänninen Fyreslayers
    2. Per Sigvallius Seraphon
    3. Kim Klingberg Seraphon
    4. Theodor Persson Ogor Mawtribe
    5. Morgan Norman Flesh Eater Courts
    6. Niklas Fällman Orruk Wartribes
    7. Alexis Herbeck Stormcast Eternal
    8. William Nygren Fyreslayers
    9. Mikael Näslund Ogor Mawtribes
    10. Abbe Ossiarch Bonereapers
    11. Anton Sandström Ossiarch Bonereapers
    12. Bebbe Legion of Grief
    13. Jon Borg Sylvaneth
    14. Lukas Holmström Flesh Eater Courts
    15. Henrik Gunillasson Cities of Sigmar
    16. Andrey Gritsenko Seraphon
    17. Morgan Flank Seraphon
    18. Robin Mattas Ossiarch Bonereapers
    19. Anders Wikström Headonites of Slaanesh
    20. Dennis Brännvall Orruk Warclans
    21. Albert Johansson Seraphon
    22. David Hillström Seraphon
    23. Edvin Stilldal Khorne
    24. Emil San Sebastian Hurtig Idoneth Deepkin
    25. Viking Holmkvist Ogor Mawtribes
  • 40K Round One

    Table Player Player
    Table 1 Lars Eldborn (13) Ingvar Viderlund (17)
    Table 2 Mikael Segerlund (18) Bebbe (7)
    Table 3 Jakob Ekman (3) Andrey Gritsenko (2)
    Table 4 Dea (1) Jon Borg (8)
    Table 5 Joakim Landell (9) Marcus Persson (20)
    Table 6 Tobias Håkansson (10) Linus Karlsson (22)
    Table 7 Roger Larsson (6) Victor Bergenholtz (19)
    Table 8 Alexander Backström Sälldin (4) Sebastian Rubin (14)
    Table 9 Harri Brager (15) Marcus Dageryd (11)
    Table 10 Christer Persson (12) Simon Ingvarsson (5)
    Table 11 Niklas Nygren (21) Patrik Nygren (16)
  • AoS Round One

    Table Player Player
    Table 1 Albert Johansson (221) David Hillström (222)
    Table 2 Kim Klingberg (203) Mikael Näslund (209)
    Table 3 Jon Borg (213) Henrik Gunillasson (215)
    Table 4 Lukas Holmström (214) Mattias Hänninen (201)
    Table 5 Bebbe (212) Reserv (226)
    Table 6 Morgan Flank (217) Andrey Gritsenko (216)
    Table 7 Emil San Sebastian Hurtig (224) Per Sigvallius (202)
    Table 8 Morgan Norman (205) Theodor Persson (204)
    Table 9 Alexis Herbeck (207) Robin Mattas (218)
    Table 10 William Nygren (208) Anton Sandström (211)
    Table 11 Viking Holmqvist (225) Anders Vikström (219)
    Table 12 Niklas Fällman (206) Dennis Brännvall (220)
    Table 13 Edvin Stilldal (223) Abbe (210)
  • Resultat Runda 1 40K

    Table Player Player Results
    Table 1 Lars Eldborn (13) Ingvar Viderlund (17) ( 0 - 20 )
    Table 2 Mikael Segerlund (18) Bebbe (7) ( 19 - 1 )
    Table 3 Jakob Ekman (3) Andrey Gritsenko (2) ( 0 - 20 )
    Table 4 Dea (1) Jon Borg (8) ( 19 - 1 )
    Table 5 Joakim Landell (9) Marcus Persson (20) ( 6 - 14 )
    Table 6 Tobias Håkansson (10) Linus Karlsson (22) ( 0 - 20 )
    Table 7 Roger Larsson (6) Victor Bergenholtz (19) ( 0 - 20 )
    Table 8 Alexander Backström Sälldin (4) Sebastian Rubin (14) ( 20 - 0 )
    Table 9 Harri Brager (15) Marcus Dageryd (11) ( 1 - 19 )
    Table 10 Christer Persson (12) Simon Ingvarsson (5) ( 5 - 15 )
    Table 11 Niklas Nygren (21) Patrik Nygren (16) ( 4 - 16 )
  • Resultat AoS Runda 1

    Table Player Player Results
    Table 1 Albert Johansson (221) David Hillström (222) ( 20 - 0 )
    Table 2 Kim Klingberg (203) Mikael Näslund (209) ( 19 - 1 )
    Table 3 Jon Borg (213) Henrik Gunillasson (215) ( 9 - 11 )
    Table 4 Lukas Holmström (214) Mattias Hänninen (201) ( 5 - 15 )
    Table 5 Bebbe (212) Reserv (226) ( 20 - 0 )
    Table 6 Morgan Flank (217) Andrey Gritsenko (216) ( 19 - 1 )
    Table 7 Emil San Sebastian Hurtig (224) Per Sigvallius (202) ( 1 - 19 )
    Table 8 Morgan Norman (205) Theodor Persson (204) ( 9 - 11 )
    Table 9 Alexis Herbeck (207) Robin Mattas (218) ( 8 - 12 )
    Table 10 William Nygren (208) Anton Sandström (211) ( 1 - 19 )
    Table 11 Viking Holmqvist (225) Anders Vikström (219) ( 0 - 20 )
    Table 12 Niklas Fällman (206) Dennis Brännvall (220) ( 0 - 20 )
    Table 13 Edvin Stilldal (223) Abbe (210) ( 1 - 19 )
  • dea
    edited 20. april 13:50

    Pairings Runda 2 AoS

    Table Player Player
    Table 1 Dennis Brännvall (220) Bebbe (212)
    Table 2 Albert Johansson (221) Anders Vikström (219)
    Table 3 Morgan Flank (217) Anton Sandström (211)
    Table 4 Kim Klingberg (203) Per Sigvallius (202)
    Table 5 Abbe (210) Mattias Hänninen (201)
    Table 6 Robin Mattas (218) Henrik Gunillasson (215)
    Table 7 Theodor Persson (204) Jon Borg (213)
    Table 8 Lukas Holmström (214) Emil San Sebastian Hurtig (224)
    Table 9 Edvin Stilldal (223) William Nygren (208)
    Table 10 Morgan Norman (205) Alexis Herbeck (207)
    Table 11 Mikael Näslund (209) Andrey Gritsenko (216)
    Table 12 David Hillström (222) Reserv (226)
    Table 13 Viking Holmqvist (225) Niklas Fällman (206)
  • Pairings Runda 2 40K

    Table Player Player
    Table 1 Victor Bergenholtz (19) Linus Karlsson (22)
    Table 2 Ingvar Viderlund (17) Alexander Backström Sälldin (4)
    Table 3 Mikael Segerlund (18) Marcus Dageryd (11)
    Table 4 Patrik Nygren (16) Simon Ingvarsson (5)
    Table 5 Andrey Gritsenko (2) Dea (1)
    Table 6 Marcus Persson (20) Christer Persson (12)
    Table 7 Joakim Landell (9) Niklas Nygren (21)
    Table 8 Jon Borg (8) Bebbe (7)
    Table 9 Sebastian Rubin (14) Lars Eldborn (13)
    Table 10 Harri Brager (15) Jakob Ekman (3)
    Table 11 Tobias Håkansson (10) Roger Larsson (6)
  • Resultat Runda 2 40K

    Table Player Player Results
    Table 1 Victor Bergenholtz (19) Linus Karlsson (22) ( 16 - 4 )
    Table 2 Ingvar Viderlund (17) Alexander Backström Sälldin (4) ( 0 - 20 )
    Table 3 Mikael Segerlund (18) Marcus Dageryd (11) ( 20 - 0 )
    Table 4 Patrik Nygren (16) Simon Ingvarsson (5) ( 15 - 5 )
    Table 5 Andrey Gritsenko (2) Dea (1) ( 1 - 19 )
    Table 6 Marcus Persson (20) Christer Persson (12) ( 17 - 3 )
    Table 7 Joakim Landell (9) Niklas Nygren (21) ( 16 - 4 )
    Table 8 Jon Borg (8) Bebbe (7) ( 15 - 5 )
    Table 9 Sebastian Rubin (14) Lars Eldborn (13) ( 20 - 0 )
    Table 10 Harri Brager (15) Jakob Ekman (3) ( 20 - 0 )
    Table 11 Tobias Håkansson (10) Roger Larsson (6) ( 18 - 2 )
  • Resultat Runda 2 AoS

    Table Player Player Results
    Table 1 Dennis Brännvall (220) Bebbe (212) ( 11 - 9 )
    Table 2 Albert Johansson (221) Anders Vikström (219) ( 17 - 3 )
    Table 3 Morgan Flank (217) Anton Sandström (211) ( 10 - 10 )
    Table 4 Kim Klingberg (203) Per Sigvallius (202) ( 11 - 9 )
    Table 5 Abbe (210) Mattias Hänninen (201) ( 9 - 11 )
    Table 6 Robin Mattas (218) Henrik Gunillasson (215) ( 17 - 3 )
    Table 7 Theodor Persson (204) Jon Borg (213) ( 16 - 4 )
    Table 8 Lukas Holmström (214) Emil San Sebastian Hurtig (224) ( 6 - 14 )
    Table 9 Edvin Stilldal (223) William Nygren (208) ( 0 - 20 )
    Table 10 Morgan Norman (205) Alexis Herbeck (207) ( 15 - 5 )
    Table 11 Mikael Näslund (209) Andrey Gritsenko (216) ( 5 - 15 )
    Table 12 David Hillström (222) Reserv (226) ( 20 - 0 )
    Table 13 Viking Holmqvist (225) Niklas Fällman (206) ( 4 - 16 )
  • Runda 3 40K

    Table Player Player
    Table 1 Alexander Backström Sälldin (4) Mikael Segerlund (18)
    Table 2 Dea (1) Victor Bergenholtz (19)
    Table 3 Patrik Nygren (16) Marcus Persson (20)
    Table 4 Linus Karlsson (22) Joakim Landell (9)
    Table 5 Sebastian Rubin (14) Ingvar Viderlund (17)
    Table 6 Harri Brager (15) Andrey Gritsenko (2)
    Table 7 Simon Ingvarsson (5) Marcus Dageryd (11)
    Table 8 Christer Persson (12) Niklas Nygren (21)
    Table 9 Tobias Håkansson (10) Jon Borg (8)
    Table 10 Bebbe (7) Roger Larsson (6)
    Table 11 Jakob Ekman (3) Lars Eldborn (13)
  • Runda 3 AoS

    Table Player Player
    Table 1 Kim Klingberg (203) Anton Sandström (211)
    Table 2 Robin Mattas (218) Morgan Flank (217)
    Table 3 Albert Johansson (221) Dennis Brännvall (220)
    Table 4 Bebbe (212) Abbe (210)
    Table 5 Per Sigvallius (202) Theodor Persson (204)
    Table 6 Mattias Hänninen (201) Morgan Norman (205)
    Table 7 Anders Vikström (219) William Nygren (208)
    Table 8 David Hillström (222) Andrey Gritsenko (216)
    Table 9 Niklas Fällman (206) Emil San Sebastian Hurtig (224)
    Table 10 Jon Borg (213) Lukas Holmström (214)
    Table 11 Henrik Gunillasson (215) Alexis Herbeck (207)
    Table 12 Mikael Näslund (209) Viking Holmqvist (225)
    Table 14 Edvin Stilldal (223) Reserv (226)
  • Resultat Runda 3 40K

    Table Player Player Results
    Table 1 Alexander Backström Sälldin (4) Mikael Segerlund (18) ( 4 - 16 )
    Table 2 Dea (1) Victor Bergenholtz (19) ( 1 - 19 )
    Table 3 Patrik Nygren (16) Marcus Persson (20) ( 7 - 13 )
    Table 4 Linus Karlsson (22) Joakim Landell (9) ( 19 - 1 )
    Table 5 Sebastian Rubin (14) Ingvar Viderlund (17) ( 0 - 20 )
    Table 6 Harri Brager (15) Andrey Gritsenko (2) ( 8 - 12 )
    Table 7 Simon Ingvarsson (5) Marcus Dageryd (11) ( 20 - 0 )
    Table 8 Christer Persson (12) Niklas Nygren (21) ( 7 - 13 )
    Table 9 Tobias Håkansson (10) Jon Borg (8) ( 6 - 14 )
    Table 10 Bebbe (7) Roger Larsson (6) ( 13 - 7 )
    Table 11 Jakob Ekman (3) Lars Eldborn (13) ( 6 - 14 )
  • Runda 4 40K

    Table Player Player
    Table 1 Simon Ingvarsson (5) Dea (1)
    Table 2 Patrik Nygren (16) Andrey Gritsenko (2)
    Table 3 Linus Karlsson (22) Ingvar Viderlund (17)
    Table 4 Mikael Segerlund (18) Victor Bergenholtz (19)
    Table 5 Jon Borg (8) Harri Brager (15)
    Table 6 Niklas Nygren (21) Sebastian Rubin (14)
    Table 7 Alexander Backström Sälldin (4) Marcus Persson (20)
    Table 8 Tobias Håkansson (10) Joakim Landell (9)
    Table 9 Roger Larsson (6) Jakob Ekman (3)
    Table 11 Marcus Dageryd (11) Bebbe (7)
    Table 12 Christer Persson (12) Lars Eldborn (13)
  • Resultat Runda 3 AoS

    Table Player Player Results
    Table 1 Kim Klingberg (203) Anton Sandström (211) ( 17 - 3 )
    Table 2 Robin Mattas (218) Morgan Flank (217) ( 15 - 5 )
    Table 3 Albert Johansson (221) Dennis Brännvall (220) ( 16 - 4 )
    Table 4 Bebbe (212) Abbe (210) ( 6 - 14 )
    Table 5 Per Sigvallius (202) Theodor Persson (204) ( 20 - 0 )
    Table 6 Mattias Hänninen (201) Morgan Norman (205) ( 11 - 9 )
    Table 7 Anders Vikström (219) William Nygren (208) ( 19 - 1 )
    Table 8 David Hillström (222) Andrey Gritsenko (216) ( 0 - 20 )
    Table 9 Niklas Fällman (206) Emil San Sebastian Hurtig (224) ( 7 - 13 )
    Table 10 Jon Borg (213) Lukas Holmström (214) ( 0 - 20 )
    Table 11 Henrik Gunillasson (215) Alexis Herbeck (207) ( 0 - 0 )
    Table 12 Mikael Näslund (209) Viking Holmqvist (225) ( 3 - 17 )
    Table 14 Edvin Stilldal (223) Reserv (226) ( 20 - 0 )
  • Pairings Runda 4 AoS

    Table Player Player
    Table 1 Abbe (210) Anders Vikström (219)
    Table 2 Andrey Gritsenko (216) Dennis Brännvall (220)
    Table 3 Kim Klingberg (203) Robin Mattas (218)
    Table 4 Morgan Norman (205) Anton Sandström (211)
    Table 5 Emil San Sebastian Hurtig (224) William Nygren (208)
    Table 6 Albert Johansson (221) Per Sigvallius (202)
    Table 7 Bebbe (212) Morgan Flank (217)
    Table 8 Niklas Fällman (206) Edvin Stilldal (223)
    Table 9 Lukas Holmström (214) Theodor Persson (204)
    Table 10 Viking Holmqvist (225) David Hillström (222)
    Table 12 Jon Borg (213) Alexis Herbeck (207)
    Table 13 Henrik Gunillasson (215) Mikael Näslund (209)
  • Standing 40K efter 3 spelade rundor

    Rank Name Army G1 G2 G3 G4 Tot. games
    1 Mikael Segerlund Aeldari 19 20 16 55
    2 Victor Bergenholtz Grey Knights 20 16 19 55
    3 Marcus Persson Tau 14 17 13 44
    4 Alexander Backström Sälldin Adepta Sororitas 20 20 4 44
    5 Linus Karlsson Chaos Daemons 20 4 19 43
    6 Simon Ingvarsson Adepta Sororitas 15 5 20 40
    7 Ingvar Viderlund Tau 20 0 20 40
    8 Dea Tyranids 19 19 1 39
    9 Patrik Nygren Tau 16 15 7 38
    10 Andrey Gritsenko Space Wolves 20 1 12 33
    11 Jon Borg Adeptus Custodes 1 15 14 30
    12 Harri Brager Death Guard 1 20 8 29
    13 Tobias Håkansson Orks 0 18 6 24
    14 Joakim Landell Drukhari 6 16 1 23
    15 Niklas Nygren Orks 4 4 13 21
    16 Sebastian Rubin Tyranids 0 20 0 20
    17 Bebbe Astra Militarum 1 5 13 19
    18 Marcus Dageryd Astra Militarum 19 0 0 19
    19 Christer Persson Orks 5 3 7 15
    20 Lars Eldborn Dark Angel 0 0 14 14
    21 Roger Larsson Aeldari 0 2 7 9
    22 Jakob Ekman Astra Militarum 0 0 6 6
  • Standing efter 3 rundor AoS

    Rank Name Army G1 G2 G3 G4 Tot. games
    1 Albert Johansson Seraphon 20 17 16 53
    2 Per Sigvallius Seraphon 19 9 20 48
    3 Kim Klingberg Seraphon 19 11 17 47
    4 Robin Mattas Ossiarch Bonereapers 12 17 15 44
    5 Abbe Ossiarch Bonereapers 19 9 14 42
    6 Anders Vikström Headonites of Slaanesh 20 3 19 42
    7 Andrey Gritsenko Seraphon 1 15 20 36
    8 Dennis Brännvall Orruk 20 11 4 35
    9 Bebbe Legion of Grief 20 9 6 35
    10 Morgan Flank Seraphon 19 10 5 34
    11 Morgan Norman Flesh Eater Courts 9 15 9 33
    12 Anton Sandström Ossiarch Bonereapers 19 10 3 32
    13 Lukas Holmström Flesh Eater Courts 5 6 20 31
    14 Emil San Sebastian Hurtig Idoneth Deepkin 1 14 13 28
    15 Theodor Persson Ogor Mawtribes 11 16 0 27
    16 Niklas Fällman Orruk Mawtribes 0 16 7 23
    17 William Nygren Fyreslayers 1 20 1 22
    18 Viking Holmqvist Ogor Mawtribes 0 4 17 21
    19 Edvin Stilldal Khorne 1 0 20 21
    20 David Hillström Seraphon 0 20 0 20
    21 Henrik Gunillasson Cities of Sigmar 11 3 0 14
    22 Alexis Herbeck Stormcast Eternal 8 5 0 13
    23 Jon Borg Sylvaneth 9 4 0 13
    24 Mikael Näslund Ogor Mawtribes 1 5 3 9
  • dea
    edited 31. maj 21:32

    Resultat Runda 4 40K

    Table Player Player Results
    Table 1 Simon Ingvarsson (5) Dea (1) ( 6 - 14 )
    Table 2 Patrik Nygren (16) Andrey Gritsenko (2) ( 20 - 0 )
    Table 3 Linus Karlsson (22) Ingvar Viderlund (17) ( 20 - 0 )
    Table 4 Mikael Segerlund (18) Victor Bergenholtz (19) ( 14 - 6 )
    Table 5 Jon Borg (8) Harri Brager (15) ( 12 - 8 )
    Table 6 Niklas Nygren (21) Sebastian Rubin (14) ( 20 - 0 )
    Table 7 Alexander Backström Sälldin (4) Marcus Persson (20) ( 0 - 20 )
    Table 8 Tobias Håkansson (10) Joakim Landell (9) ( 15 - 5 )
    Table 9 Roger Larsson (6) Jakob Ekman (3) ( 20 - 0 )
    Table 11 Marcus Dageryd (11) Bebbe (7) ( 0 - 20 )
    Table 12 Christer Persson (12) Lars Eldborn (13) ( 0 - 20 )
  • Resultat runda 4 AoS

    Table Player Player Results
    Table 1 Abbe (210) Anders Vikström (219) ( 16 - 4 )
    Table 2 Andrey Gritsenko (216) Dennis Brännvall (220) ( 0 - 20 )
    Table 3 Kim Klingberg (203) Robin Mattas (218) ( 17 - 3 )
    Table 4 Morgan Norman (205) Anton Sandström (211) ( 1 - 19 )
    Table 5 Emil San Sebastian Hurtig (224) William Nygren (208) ( 19 - 1 )
    Table 6 Albert Johansson (221) Per Sigvallius (202) ( 1 - 19 )
    Table 7 Bebbe (212) Morgan Flank (217) ( 9 - 11 )
    Table 8 Niklas Fällman (206) Edvin Stilldal (223) ( 14 - 6 )
    Table 9 Lukas Holmström (214) Theodor Persson (204) ( 13 - 7 )
    Table 10 Viking Holmqvist (225) David Hillström (222) ( 20 - 0 )
    Table 12 Jon Borg (213) Alexis Herbeck (207) ( 14 - 6 )
    Table 13 Henrik Gunillasson (215) Mikael Näslund (209) ( 17 - 3 )
  • Pairings Runda 5 40K

    Table Player Player
    Table 1 Jon Borg (8) Niklas Nygren (21)
    Table 2 Tobias Håkansson (10) Harri Brager (15)
    Table 3 Victor Bergenholtz (19) Simon Ingvarsson (5)
    Table 4 Ingvar Viderlund (17) Bebbe (7)
    Table 5 Linus Karlsson (22) Patrik Nygren (16)
    Table 6 Dea (1) Alexander Backström Sälldin (4)
    Table 7 Lars Eldborn (13) Andrey Gritsenko (2)
    Table 8 Mikael Segerlund (18) Marcus Persson (20)
    Table 10 Sebastian Rubin (14) Marcus Dageryd (11)
    Table 12 Roger Larsson (6) Joakim Landell (9)
    Table 13 Christer Persson (12) Jakob Ekman (3)
  • Pairings Runda 5 AoS

    Table Player Player
    Table 1 Morgan Flank (217) Lukas Holmström (214)
    Table 2 Per Sigvallius (202) Abbe (210)
    Table 3 Emil San Sebastian Hurtig (224) Anders Vikström (219)
    Table 4 Alexis Herbeck (207) Niklas Fällman (206)
    Table 5 Kim Klingberg (203) Dennis Brännvall (220)
    Table 6 Bebbe (212) Viking Holmqvist (225)
    Table 7 Albert Johansson (221) Anton Sandström (211)
    Table 8 David Hillström (222) Reserv (226)
    Table 9 Morgan Norman (205) Henrik Gunillasson (215)
    Table 10 Andrey Gritsenko (216) Theodor Persson (204)
    Table 11 Jon Borg (213) Edvin Stilldal (223)
    Table 13 William Nygren (208) Mikael Näslund (209)
  • dea
    edited 31. maj 21:31

    Standings efter 4 matcher 40K

    Rank Name Army G1 G2 G3 G4 G5 Tot. games Painting Soft Scores Total
    1 Mikael Segerlund Aeldari 19 20 16 14 69 0 0 69
    2 Marcus Persson Tau 14 17 13 20 64 0 0 64
    3 Linus Karlsson Chaos Daemons 20 4 19 20 63 0 0 63
    4 Victor Bergenholtz Grey Knights 20 16 19 6 61 0 0 61
    5 Patrik Nygren Tau 16 15 7 20 58 0 0 58
    6 Dea Tyranids 19 19 1 14 53 0 0 53
    7 Simon Ingvarsson Adepta Sororitas 15 5 20 6 46 0 0 46
    8 Alexander Backström Sälldin Adepta Sororitas 20 20 4 0 44 0 0 44
    9 Jon Borg Adeptus Custodes 1 15 14 12 42 0 0 42
    10 Niklas Nygren Orks 4 4 13 20 41 0 0 41
    11 Ingvar Viderlund Tau 20 0 20 0 40 0 0 40
    12 Bebbe Astra Militarum 1 5 13 20 39 0 0 39
    13 Tobias Håkansson Orks 0 18 6 15 39 0 0 39
    14 Harri Brager Death Guard 1 20 8 8 37 0 0 37
    15 Lars Eldborn Dark Angel 0 0 14 20 34 0 0 34
    16 Andrey Gritsenko Space Wolves 20 1 12 0 33 0 0 33
    17 Roger Larsson Aeldari 0 2 7 20 29 0 0 29
    18 Joakim Landell Drukhari 6 16 1 5 28 0 0 28
    19 Sebastian Rubin Tyranids 0 20 0 0 20 0 0 20
    20 Marcus Dageryd Astra Militarum 19 0 0 0 19 0 0 19
    21 Christer Persson Orks 5 3 7 0 15 0 0 15
    22 Jakob Ekman Astra Militarum 0 0 6 0 6 0 0 6
  • Standings efter 4 matcher AoS

    Rank Name Army G1 G2 G3 G4 G5 Tot. games Painting Soft Scores Total
    1 Per Sigvallius Seraphon 19 9 20 19 67 0 0 67
    2 Kim Klingberg Seraphon 19 11 17 17 64 0 0 64
    3 Abbe Ossiarch Bonereapers 19 9 14 16 58 0 0 58
    4 Dennis Brännvall Orruk 20 11 4 20 55 0 0 55
    5 Albert Johansson Seraphon 20 17 16 1 54 0 0 54
    6 Anton Sandström Ossiarch Bonereapers 19 10 3 19 51 0 0 51
    7 Emil San Sebastian Hurtig Idoneth Deepkin 1 14 13 19 47 0 0 47
    8 Anders Vikström Headonites of Slaanesh 20 3 19 4 46 0 0 46
    9 Morgan Flank Seraphon 19 10 5 11 45 0 0 45
    10 Bebbe Legion of Grief 20 9 6 9 44 0 0 44
    11 Lukas Holmström Flesh Eater Courts 5 6 20 13 44 0 0 44
    12 Viking Holmqvist Ogor Mawtribes 0 4 17 20 41 0 0 41
    13 Alexis Herbeck Stormcast Eternal 8 5 20 6 39 0 0 39
    14 Niklas Fällman Orruk Mawtribes 0 16 7 14 37 0 0 37
    15 Andrey Gritsenko Seraphon 1 15 20 0 36 0 0 36
    16 Theodor Persson Ogor Mawtribes 11 16 0 7 34 0 0 34
    17 Morgan Norman Flesh Eater Courts 9 15 9 1 34 0 0 34
    18 Henrik Gunillasson Cities of Sigmar 11 3 0 17 31 0 0 31
    19 Jon Borg Sylvaneth 9 4 0 14 27 0 0 27
    20 Edvin Stilldal Khorne 1 0 20 6 27 0 0 27
    21 William Nygren Fyreslayers 1 20 1 1 23 0 0 23
    22 David Hillström Seraphon 0 20 0 0 20 0 0 20
    23 Mikael Näslund Ogor Mawtribes 1 5 3 3 12 0 0 12
    24 Reserv - 0 0 0 - 0 0 0 0
Sign In or Register to comment.