Fantasia Fanatic XXXI

dea
edited 15. februari 15:19 in Turneringar / konvent

Datum 6-7 Maj 2017 Plats: Dragonskolans Gymnastiksal, Umeå

Kostnad: 300:- Ammälan går att göra: På Fantasia På fantasiafanatic@gmail.com Beställa biljetten här

Vi kommer spela följande spel:

Warhammer 40K

Warhammer Age of Sigmar

Warmachine/Hordes

Ni hittar all information om respektive spel här

Välkommen

Kommentarer

  • dea
    edited 4. maj 19:02

    Warhammer 40K

    ## Namn Armé Sovsal Players Party
    1. Rasmus Kyröläinen Space Orks
    2. Simon Brändström Salamanders
    3. Joel Johnson Sister of Battle V
    4. Andreas Åden Dark Angels
    5. Andreas Eriksson Ynnari/Tau
    6. Tobias Flinkberg Ynnari V
    7. Joakim Wikman Ynnari
    8. Robin Kinnunen Farsight Enclave |
    9. Håkan Karlsson White Scars
    10. Simon Ingvarsson Eldar
    11. Niklas Begntsson Dark Eldar/Chaos Daemons
    12. Linus Råde Genestealer Cult V
    13. Jacob Scott Chaos Daemons
    14. John Scott Genestealer Cult
    15. David Lundqvist Deathwatch/Space Marines
    16. Stefan Viterstedt
    17. Jonas Kriström Astra Militarum
    18. Björn Eriksson Iron Hands
    19. Johan Hall Sister of Battle
    20. Lars Snow Salamander
    21. Simon Gulve Tau Empire
    22. Patrik Nygren Tau Empire
    23. Niklas Nygren Khorne Daemonkin
    24. Robin Mattas Necrons V
    25. Viktor Forsberg Eldar
    26. Victor Bergenholtz Genestealer Cult
    27. Axel Linder Space Marines
    28. Mikael Kabele
    29. Karsten Henriksen Eldar V
    30. Andreas Estensen Ynnari
    31. Simon Selberg World Eaters
    32. Rikard Yttergren Space Marines V
    33. Rasmus Lindberg Erixon Cadian Battle Group
    34. Stefan Paulsson Chaos Daemons V
    35. Christoffer Vikström Ynnari
    36. Linus Karlsson Ynnari/Tau
    37. Andreas Mattsson Grey Knights
    38. Martin Villner Necrons
    39. Åke Ellert Tyranids V
    40. Erik Åhs
    41. Tobias Lönnberg Space wolves
    42. Anders Nilsson Ynnari
    43. Max Dahlberg-Sälldin Space Marines
    44. Alexander Dahlberg-Sälldin Chaos Space Marines
    45. David Gallin Ynnari
    46. David Hillström Thousand Sons
    47. Pierre Boberg Chaos Space Marines V
    48. Victor Hallman Tau Empire V
    49. Elias Tomasson Necrons
    50. Per Svee Thousand Sons V V
    51. Guilherme Chihaya Tau Empire V
    52. Oskar Brännström Iron Hands
    53. Leif Savander Astra Militarum
    54. Daniel Lejon Thousand Sons
    55. Nichlas Granath Adeptus Mechanicus
    56. David Ek Eldar
    57. Magnus Jonasson Tyranids
    58. Leo Jacobsson Flesh Tearers
    59. David Wahllöf Adeptus Mechanicus
    60. Joakim Landell Ynnari
    61. Fredrik Lundberg Tyranids V
    62. Henrik Lampén Necrons
    63. Johan Broman Khorne Daemonkin
    64. Jonas Hoflin Necrons V
    65. Andreas Stenberg Black Legion
    66. Robert Lindberg Iron Hands
    67. Marcus Westin Necrons
    68. Tom Hellström Ynnari
    69. Petrus Brännström Khorne Daemonkin
    70. Joel Hedman Blood Angel
    71. Anton Engström
    72. Tomas Hammarström Chaos Space Marines
    73. Sebastian Bergman Khorna Daemonkin
    74. Peter Brandstrup
    75. Robert Johansson Imperial Knights
    76. Tobias Rundström Chaos Daemons
    77. Peter Johansson Imperial Knights
    78. Tobias Mattsson Eldar
    79. Erik Sundell Space Marines
    80. Mikael Ek White Scars
    81. Isac Öhman Chaos Space Marines
    82. Erik Thodén Genestealer Cult
    83. Andreas Wärja Space Orks
    84. Martin Persson Dark Angels
    85. Johannes Persson Space Wolves V
    86. Tim Eerens Salamander V
    87. Emil Grönlund Chaos Space Marines V
    88.
    89.
  • dea
    edited 4. maj 17:22

    Warhammer Age of Sigmar

    ## Namn Armé Sovsal Players Party
    1. Niklas Fällman Destruction V
    2. Walle El-Hage Stormcast Eternal
    3. Pierre Amico Sylvaneth
    4. Mattias Norberg Destruction
    5. Göran Farm Disciples of tzeentch
    6. Viking Holmkvist Kharadron Overlords
    7. Anders Wikström Clan Pestilens V
    8. Alexander Granlund
    9. Teodor Persson Chaos V
    10. Isak Lindström Cult of the Transient Form V
    11. Anton Stenlund Order
    12. Per Sigvallius Sylvaneth
    13. Jon Borg Sylvaneth
    14. Martin Selberg Order
    15. Emil San Sebastian Order
    16. Björn Sjöström Chaos
    17. Pontus Boström
    18. Rafael Perez Death
    19. Tore Myhr Order
    20. Martin Myhr Seraphon
    21. Anton Sandström Destruction
    22. Joel Häggström Destruction
    23. Mikael Näslund Chaos
    24. Josh Evans Stormcast Eternal
    25. Arvid Holmgren Stormcast Eternal
    26. Adam Jansson Tzeentch
    27. Jesper Becker Destruction V
    28. Lukas Holmström Destruction
    29. Krister Franzén Death
    30. Kristofer Wikner Chaos
    31. Jöran Adolfsson Tomb Kings
    32. Daniel Bylund Khorbe Daemon
    33. Alex Öhlund Chaos
    34. Jony Kaijankoski Chaos V
    35. Dennis Brännvall

    Warmachine/Hordes

    ## Namn Armé Sovsal Players Party
    1. Erik Sandström Legion of Everblight
    2. Robin Andersson Circle of Orboros V
    3. Jens Andreasson Cryx
    4. Mattias Jonsson Retribution of Scyrah
    5. Henrik Nyberg Circle of Orboros
    6. Tobias Widlund Minions
    7. Daniel Espling
    8. John Sunesson Cryx
    9. Fredrik Söderman Protectorate of Menoth
    10. Martin Törngren Legion of Everblight
    11. Markus Eriksson Cygnar
    12. David Lindegren Minions V
    13. Filip Zingmark etribution of Scyrah V
    14. Mattias Nilsson Retribution of Scyrah
    15. Magnus Forslund Cryx
    16. Erik Öhman V
    17. Owe Wennberg Khador
    18. Henrik Tegman Legion of Everblight
    19. Henrik Gavell Cygnar
    20. Simon Wessel Khador
    21. David Sandström Retribution of Scyrah
    22. Ola Örnberg Legion of Everblight
    23. Andreas Johansson Trollbloods
    24. Mattias Wallenberg Khador V
    25. Tobias Lundmark Retribution of Scyrah
    26. Linus Wallin Khador
  • Anmälningslista uppdaterad

Sign In or Register to comment.